Корзина
262 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Корзина

Еволюція крісла

Крісло.

Все таки наскільки йде прогрес. Всього пару тисячоліть тому з меблів все що було, це стілець та стіл. Ну… і ще ліжко – купа застелених шкір в кутку. Прийшов додому (цебто в печеру), всівся на стілець (цебто на каменюку чи колоду). Треба стола – піднявся з колоди, розвернувся – і перед тобою стіл (цебто каменюка чи колода). От і всі меблі. Щоправда, прогрес рухався не так швидко, в принципі, як і зі всім іншим. Що столи, що стільці довгий час не були популярні (ніхто навіть не здогадувався, наскільки це зручно – ми то знаємо!) – все більше напівлежали біля накритих наїдками шкур чи килимів – які слугували столами. Потім, з бігом довгих років, єгипетська знать додумалася використовувати стільці, навіть зі спинками – розкладні, різьблені, прикрашені золотом та сріблом. Це був символ статусу – прислуга носила цей символ статусу за своїм паном – щоб мав де опустити свій панський зад. Грекам, а потім римлянам ця ідея також сподобалася – тож і за їхньою знаттю прислуга носила стільці. Щоправда зазвичай стільці були без спинки. А столи, за якими споживали їжу, були на низьких ніжках – щоб було зручно напівлежати за ними.

  Більш звичними для нас по вигляду – масивні та високі, зазвичай були трони – для царів. Вони були на підвищенні, з прямою – не зручною спинкою (яка там ергономіка!). Та й застеляли їх не часто – виглядало не солідно.

  Пізніше – вже в середні віки, знатні лорди, коли сиділи в своїх холодних, продуваних холодними вітрами замках, оцінили широкі, зі спинками та підлокотниками, крісла – закутані в теплі шкіри. Так було значно тепліше – сидіти біля каміна, та попивати ель. От і вся еволюція крісел протягом тисячоліть. Не те що тепер – крісел – «до вибору – до кольору»! Зараз – будь-яке примітивне крісло могло б бути троном якогось стародавнього царя. Як колись жартували про Африку: хто в трусах – той вождь.

Прислуга максимум що мала – це лавки.

  Лавка – стародавній аналог дивана, теж пережила доволі таки велику трансформацію – до дивана.

Другие статьи